Kiedy pozostaje żal ….

542123-352x500

Życie nie zawsze daje ci drugą szansą, więc kiedy to robi, chwyć ją, bo jeżeli tego nie zrobisz, możesz już zawsze tego żałować.

Lisa De Jong staje się jedną z moich ulubionych pisarek. Każda jedna historia przedstawia nam nowe emocje , ukazuje nam prawdę o życiu. Jej książki są bardzo realne i wiele osób może odnaleźć siebie na kartkach powieści.
Kiedy pozostaje żal to historia Rachel , dziewczyny która miała poukładane i dokładnie zaplanowane życie u boku swojej szkolnej miłości Cory’ego. Miała wspaniała przyjaciółkę Madison i paczkę rewelacyjnych znajomych.Jednak jej świat zmienia się  drastycznie  z chwilą gdy budzi się w pokoju szpitalnym. Dziewczyna załamuję się ,gdy dowiaduje się że jej chłopak zginął w wypadku samochodowym a ona była kierowcą. Nie pamiętając  wydarzeń z dnia wypadku pozostaje jej jedynie żal.Wyrzuty sumienia nie pozwalają jej normalnie funkcjonować . Ukojenie przychodzi gdy na jej drodze staje Sam , niegdyś najlepszy przyjaciel. Teraz chłopak staje się powiernikiem, daje jej poczucie bezpieczeństwa i stara się wytłumaczyć że wypadek nie był z jej winy.Chłopak próbuje ja wyleczyć z bólu i cierpienia. Wszystko jednak się zmienia gdy Rachel zaczyna przypominać sobie wydarzenia sprzed wypadku. Czy będzie umiała poradzić sobie z okrutną prawdą? Czy będzie potrafiła sobie wybaczyć ? Czy tylko Rachel powinna żałować wydarzeń tamtej nocy ?
Autorka w tej powieści przedstawiła nam postać dziewczyny , która  wierzyła w miłość a jej serce zostało złamane , traumatyczne dla niej zdarzenie i wypadek powodują chwilową amnezje . Będąc na miejscu Rachel sama nie chciałabym pamiętać takich wydarzeń. Jest również Sam chłopak wręcz idealny. Tak bardzo kocha główną bohaterkę ,że dla jej dobra zataja fakty. Chroni ją choć wie że może ją stracić.
Czytając „Kiedy pozostaje żal” miałam ochotę od czasu do czasu nakrzyczeć na Rachel, ale czasami płakałam razem z nią. Lisa De Jong emocjonalnie mnie nie zawiodła.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>