Dwie poranione dusze,dwóch rządnych zemsty mężczyzn i kobiety,które potrafią ich zmienić.

Okładka książki Raze

Raze Tillie Cole to powieść inna od wszystkich przeczytanych przeze mnie dotychczas.Czytając nie potrafiłam przestać,historia wciągnęła mnie i muszę przyznać,że byłam głucha na wszystko co działo się wokół mnie.Może ogień by mnie od niej odciągnął a może i nie.

Raze to nie jest książka dla osób z delikatną naturą.To powieść mroczna,brutalna,zabarwiona krwią,śmiercią i zemstą.Już od pierwszych stron wiemy,że nie będzie to historia o słodkiej miłości,to będzie historia o zdradzie,a w świecie Raze nie ma miejsca na litość.

Raze jako nastolatek zostaje porwany i sprzedany do niewoli,tam zostaje przeszkolony by zabijać.Nafaszerowany narkotykami zapomniana kim jest,staje się numerem 818,staje się maszyną do zabijania.Gdy udaje mu się uciec postanawia się zemścić.Postanawia,że znajdzie człowieka,który skazał go na życie w piekle,który zmienił go w potwora obdartego  z człowieczeństwa.

Kisa jest jedyną córką Kirilla Volkova,przywódcy rosyjskiej mafii w Nowym Jorku.Jej narzeczony Alik kontroluje ją,sprawia że dziewczyna się go boi,jest uległa wobec niego. Kisa marzy o wolności i każdego dnia tęskni za swoją utraconą dziecięcą miłością.Jednak jeden wieczór zmienia całe jej życie. Kisa wpada na ulicy na nieznajomego,niebezpiecznie wyglądającego mężczyznę,który od razu budzi w niej uczucia.Dziewczyna od razu wie,że wpadła w tarapaty bowiem ten mężczyzna ma w oczach śmierć.

Byli sobie przeznaczeni, chłopak i dziewczyna, dwa rozdzielone serca. Bóg pragnął zbadać, czy prawdziwa miłość przetrwa. Chciał się dowiedzieć, czy wbrew przeciwnościom losu dwie połówki rozdzielonej duszy się odnajdą. Miną lata, oboje będą cierpieć. Oboje będą smutni, jednak pewnego dnia, kiedy najmniej będą się tego spodziewać, ich ścieżki ponownie się skrzyżują. Pozostaje pytanie: czy te dusze się rozpoznają? Czy odnajdą drogę wiodącą z powrotem do miłości…?

Raze i Kisa spotykają się ponownie,gdy chłopak zaczyna walczyć w walkach podziemnych.To tam odkrywa kto jest odpowiedzialny za wysłanie go do niewoli,ale również odkrywa swoje uczucia do Kiry. Raze wie,że musi dokonać zemsty,wie że musi zabić tych,którzy odpowiadają za to kim się stał.Gdy dowiaduje się jak Alik traktuje narzeczoną,wie że musi ją chronić.Miłość do dziewczyny umacnia przekonanie że zemsta jest jedynym rozwiązaniem.

Raze i Kisa odkrywają przeszłość chłopaka,dowiadują się,że Raze to zaginiony dziedzic rodziny Tolstoi, że Raze to Luka stracony przyjaciel z dzieciństwa.

Kochałam go. Zawsze tak było. Zawsze będę go kochała. (…) był dla mnie czymś znacznie więcej niż najlepszym przyjacielem… Był całym moim światem.

Luka dokonuje zemsty,jednak ona nie daje całkowitego spokoju jego duszy. Dokonując zemsty traci przyjaciela z gułagu i teraz musi zemścić się na tych,którzy skrzywdzili 362…

Okładka książki Reap

Dalsze losy Luka poznajemy w kolejnej książce z serii :Scarred Souls”.Reap to powieść o losach ludzi pokrytych głębokimi bliznami.Jest to poniekąd kontynuacja losów Luka – Raze,który po śmierci Alika przygotowuje się do objęcia dowódźtwa w szeregach Braci.

Przeszłość jednak nie daje mu o sobie zapomnieć i postanawia znaleźć ludzi,którzy zabrali do niewoli jego przyjaciela 362 i zemścić się w jego imieniu.Kiedy poznaje tożsamość 362 odkrywa,że w niewoli znajduję się jego brat bliźniak 221-znany wcześniej jako Zaal ,syn jednego z największych wrogów Braci.Luke nie przyjmuje się tym,że Zaal jest synem znienawidzonej rodziny,postanawia dotrzymać obietnicy i uwalnia chłopaka z rąk okrutnego człowieka.Przewozi go do rodzinnej posiadłości,gdzie przebywa jego siostra Talia.

Talia jest zmęczona życiem córki szefa mafii,szuka spokoju w rodzinnej posiadłości i nie jest zadowolona z faktu,że bezie przebywać pod jednym dachem z wrogiem rodziny.Wszystko zmienia się,gdy zaczyna obserwować Zaala,a on staje się jej opsesją . Dzięki Talii mężczyzna poznaje się na nowo,odkrywa także swoja przeszłość.Zakochuje się w dziewczynie chociaż wie,że nie powinien.

Nie jest tylko Kostavą. Ma na imię Zaal. Jest człowiekiem,którego w raz z bliźniakiem uprowadził Levan Jakhua ,zmuszając ich wcześniej,by patrzyli na rzeź swojej rodziny. Zaal był dzieckiem, z którego zrobione niewolnika na ponad dwadzieścia lat.

Autorka pokazuje nam powrót do życia człowieka okradzionego z emocji,człowieczeństwa.Człowieka,który przez narkotyki stracił pamięć o rodzinie,o ludziach których kochał najbardziej.

Tillie Cole pozwala nam zajrzeć w głąb duszy człowieka,który zabijał,żeby zadowolić swojego pana.Widzimy zmiany jakie w nim zachodzą z czasem jak narkotyk opuszcza jego organizm.Poznajemy jak rodzi się w nim chęć zemsty ale również jak rozwija się jego miłość do Talii Tolstoi. Tylko ta dziewczyna potrafi go uspokoić. Zaal jest gotów oddać swoje życie dla ukochanej.

Z radością oddałbym życie w zamian za twoje(…) Nie potrafię wyobrazić sobie świata bez ciebie.Jesteś dla mnie jak słońce.Mogę znów żyć w ciemności,wiedząc,że świecisz wolna

Czy Zaal i Talia maja szansę na szczęśliwe zakończenie? Czy zemsta zostanie dokonana?

Reap to historia skrzywdzonego chłopca,który srtacił rodzinę i mężczyzny,który odkrył swoje życie na nowo w ramionach ukochanej kobiety.

Jestem…dla ciebie.

To były nasze słowa.

Płynące prosto z serca.

Ponieważ byłam jego,

A on był mój.

Kostava i Tolstoi.

Serce przy sercu.

Poraniona dusza przy poranionej duszy.

To historia człowieka,który musi dokonać zemsty za rodzinę,żeby odkupić swoja straconą duszę.To nie jest jednak koniec jego historii,zakończenie zaskakuje i nie mogę się doczekać kolejnej książki z serii.

Osobiście mogę stwierdzić,że pokochałam obu bohaterów powieści Tillie Cole.Czytając miałam ochotę wejść do książki i przytulić każdego z nich, pocieszyć w jakiś sposób.Autorka wykreowała postaci mężczyzn,którzy nie potrzebują litości,oni potrzebują szczypty zrozumienia,odrobiny współczucia i całej garści miłości.  Dwie poranione dusze… a może moja też taka jest.

 

,,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>