Jesteś moja,dzikusko -Agnieszka Lingas-Łoniewska

Okładka książki Jesteś moja, dzikusko

Z twórczością Agnieszki Lingas-Łoniewskiej spotkałam się pierwszy raz kilka lat temu przy okazji serii Zakręty Losu. Sięgając po Jesteś moja,dzikusko nie wiedziałam czego się spodziewać,zostałam pozytywnie zaskoczona.Ja- ta,która uwielbia romanse,miłosne opowieści trafiłam na książkę,która idealnie trafia w mój gust.

Anthony Tolland jest uczniem maturalnej klasy liceum.Od wielu lat ma zaplanowane życie.Planuje rozpocząć studia prawnicze w jednej z uczelni w Stanach Zjednoczonych.Wśród rówieśników jest poważany,często ma problemy z tłumieniem gniewu,swoje trudności najchętniej rozwiązuje za pomocą pięści.Gdy do jego domu wprowadza się Natalia,którą po śmierci przyjaciółki przygarnia jego matka,nie wie,że jego życie diametralnie się zmieni.

Natalia to typowa szara myszka,nie lubi skupiać na sobie uwagi innych.Od najmłodszych lat podkochiwała się Antku.Gdy wprowadza się do domu rodziny Tolland ma szansę na nowo poznać chłopaka.Piękna,rudowłosa dziewczyna od samego początku zwraca uwagę chłopców,nie zdając sobie z tego sprawy.

Przez dość długi czas młodzi starają siebie unikać,jedynie wspólne dojazdy do szkoły są chwilami,który spędzają razem.Z czasem Antek i Nata stają się przyjaciółmi.Anthony staje się opiekunem dziewczyny,dba o to żeby w nowej szkole czuła się dobrze.Z biegiem czasu między Antonim i Natalią rodzi się miłość,wielu osobom się to nie podoba.Za wszelką cenę będą chcieli rozłączyć zakochanych.

Bo czasami życie to bajka, w której też występują złe czarownice, wredne charaktery i pełne zawiści przyjaciółki. Ale jest coś, co może dać temu radę, co ma szansę stawić czoło złu i zwyciężyć wszelkie przeciwności losu. Jest to miłość. W nią warto wierzyć.

Akcja książki jest wciągająca,dzieję się bardzo wiele i nie ma czasu na nudę ale tego można się spodziewać po autorce.Dynamiczna akcja,wydarzenia w życiu bohaterów dają nam możliwość lepszego poznania postaci i wyrobienia sobie o nich opinii. Narratorem powieści jest Anthony co jest dużym plusem,gdyż mamy możliwość wejścia w jego umysł.Poznania jego uczuć względem dziewczyny i zrozumienia wielu jego zachowań.

Jesteś moja,dzikusko to książka o uczuciu dwójki młodych ludzi,którzy mimo przeciwności losu walczą o siebie.To powieść o miłości ludzi tak odmiennych,że cudem było że potrafili ze sobą rozmawiać…

(…)gdzieś we wszechświecie istniały dwie części jakiejś całości. Szukały się, odnalazły, na początku nie mogły się w siebie wpasować, szukając prawidłowego, idealnego układu. Lecz po wielu trudach wreszcie im się to udało i stanowią teraz jedną, dopasowaną całość, której nikt i nic nie pokona ani nigdy nie rozłączy.

Agnieszka Lingas- Łoniewska napisała powieść o miłości z wątkiem kryminalnym,który podsycał naszą ciekawość.Każde wydarzenie dało nam możliwość przyjrzenia się przemianie jaka zachodziła w głównym bohaterze.Powieść może wydawać się przewidywalna,gdyż już w prologu dowiadujemy się o jej zakończeniu, ja osobiście polecam zapoznać się z tą pozycją bo dla tej autorki warto.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>