„Romeo!Czemuż ty jesteś Romeo!” Poznajmy historię Cassie i Ethana-Leisa Rayven „Zły Romeo”.

559309-352x500

 

Wiele osób zachwycało się to książką a ja byłam dość sceptycznie do niej nastawiona a to za sprawą kilku powieści,które czytałam w ostatnich miesiącach.Sam tytuł „Zły Romeo” odpychał mnie,byłam przesiąknięta tytułami gdzie dramat Shakespeare’a był wykorzystany.Bałam się kolejnej przesłodzonej pozycji i jakie było moje zdziwienie,gdy po paru stronach zakochałam się w tej książce.

Cassie Taylor byłą spokojną,sympatyczną dziewczyną,wychowana pod bacznym okiem rodziców,przez większość życia nie miała szansy zaszaleć.W wielu dziewiętnastu lat nigdy się nie upiła,nie paliła a także nigdy nie całowała się z chłopakiem.

To przestępstwo,że nigdy nie pocałowano cię tak,jak na to zasługujesz.

Postanawia opuścić rodzinne miasteczko i wyrusza do Nowego Jorku aby przejść przesłuchanie i zdać do szkoły teatralnej Grove.Chciała zacząć żyć tak jak pragnęła a nie tak jak oczekiwali od niej inni.

Pierwszego dnia przesłuchań poznała Ethana Holta,gdy dziewczyna chciała się zaprzyjaźnić ten ją ignorował.Była jednak między nimi chemia,której nie mogli zaprzeczyć.To dzięki niej udało im się przejść przesłuchania i dostać do wymarzonej szkoły.

Ona cnotliwa dziewczyna z małego miasteczka i on,chłopak z reputacją z złego chłopca.Dwie całkowite przeciwności.Los sprawił,że to dwójka stała się odtwórcami głównych ról w spektaklu „Romeo i Julia” i wtedy zmieniło się wszystko.Wielka miłość jak w dramacie Shakespeare’a była im przeznaczona.Zakochują się w sobie,chociaż Ethan się przed tym broni rękami i nogami.I to właśnie „zły Romeo” złamie ukochanej serce…

Kilka lat później grają razem na Brodwayu. Po raz kolejny mają zagrać kochanków.Na scenie będą zmuszeni do konfrontacji ze sobą i własnymi emocjami.Role się odwrócą.To Ethan będzie walczył o Cassie,tak jak ona kiedyś o niego.

Pozwól,że oszczędzę Ci zachodu:

tak łatwo się mnie nie pozbędziesz.

Nie mogę bez Ciebie żyć,a co najważniejsze,nie chcę.

Więc panikuj sobie do woli,a kiedy skończysz,ja wciąż tu bedę. Rozumiesz?

Jednak nie tak łatwo zapomnieć o złamanym sercu.Krzywda zadana przez ukochaną osobę boli dłużej i nie da się o niej zapomnieć z dnia na dzień.Oboje przez lata zmienili się,już nigdy nie będą tacy jak dawniej.

Co kryje się w ich sercach?

Nie da się odnaleźć miłości tam,gdzie jej nie ma,ani ukryć jej tam,gdzie naprawdę istnieje.

Książka jest napisana z perspektywy Cassie.Mamy szansę zapoznania się ze zdarzeniami z przeszłości w formie jej wspomnień,możemy przeczytać fragmenty jej pamiętnika.Dziewczyna jest także narratorem teraźniejszości.

Powieść jest nasycona emocjami,razem z bohaterami przeżywamy ich wzloty i upadki.I choć na początku nie byłam fanką Ethana to z czasem rozumiałam go coraz lepiej i kibicowałam mu całym sercem.Z drugiej strony rozumiałam Cassie.Została zraniona przez swoją pierwszą miłość,wierzyła w nią całą sobą.Walczyła o ukochanego i jego uczucie.Jednak jak wiemy,nie raz  a dwa razy została zraniona przez swoją miłość.Ile może znieść jedna dziewczyna?

Każdy z nas przeżył w swoim życiu podobną miłość.Pamiętamy swoją pierwszą miłość,swój pierwszy pocałunek,swój pierwszy raz…Nie da się oszukać,że te nasze pierwsze razy w życiu są ważne,zapadają w pamięć.Dlatego złamane serce przez pierwszą miłość boli najbardziej.Każda chwila,gdy cierpimy zmienia nas na zawsze,a ciężko zapomnieć ból i żal…Ciężko zaufać ponownie.

Leisa Rayven napisała wspaniała historię dwójki młodych ludzi.W swojej powieści dała nam wiele okazji do śmiechu,zapełniając książkę dużo dawką śmiesznych dialogów i bohaterami z dużym poczuciem humoru.Dała nam szansę na zastanowieniem się nad sobą.Powrócenia do wspomnień swojej pierwszej miłości.

„Zły Romeo” to książka dla każdego,pełna miłości i nienawiści.To powieść w której można się zatracić i zapomnieć o otaczającym świecie.Mnie książka wciągnęła w swój świat i zakończeniem mnie zaskoczyła.Odłożyłam ją na półkę z żalem i niedosytem.Pozostaje teraz poczekać na kontynuacje,która mam nadzieję zostanie wydana już wkrótce.

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Otwarte.

,,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>