Ta miłość miała trwać wiecznie…Abbi Glines -Zatrzymaj mnie

552769-352x500

 

Abbi Glines jest jedną z pierwszych autorek new adults z jakimi miła, okazję się zapoznać i chociaż już kilka lat minęło od pierwszej przeczytanej książki tej autorki,to jest ona moją ulubioną pisarką.Na moim koncie jest już bardzo dużo powieści tego typu ale biorąc do ręki jakąkolwiek książkę Abbi Glines wiem,że się  nie zawiodę.

Zatrzymaj mnie to kolejna część serii Sea Breeze opowiadająca dalsze losy Evy Brooks i Cage’a Yorka. Jak wiemy tych dwoje wiele przeszło,żeby być ze sobą a ich miłość jest trwała,wspaniała i godna pozazdroszczenia.Wydawałoby się ,że ich miłości nic nie jest w stanie zniszczyć.Ona miała trwać wiecznie.Jednak już w prologu dowiadujemy się,że związek tej dwójki nie przetrwa.U boku dziewczyny stanie Jeremy a na jej palcu zaświeci diament.Wiemy również,że ojciec Evy umrze, a dziewczyna po raz kolejny doświadczy straty ukochanej osoby.Tym razem będzie całkowicie sama a Jeremy będzie jedynym punktem stałym w jej życiu…

Co takiego wydarzyło się w życiu Evy i Cage’a,że nie są ze sobą?Dlaczego tak pewni swojej miłości pozwolili,żeby ich uczucie odeszło? A może dalej się kochają?

Cage York otrzymuje wymarzone stypendium sportowe uniwersytetu w Tennessee a Eva ma pojechać z nim.Wszystko mają już zaplanowane.Pozostało im tylko znaleźć wspólne mieszkanie i przeprowadzić się.Wszystko się zmienia,gdy dziewczyna dowiaduje się,że jej ukochany tata choruje na nowotwór.Diagnoza to tylko kilka miesięcy życia a chemioterapia nie jest akceptowana przez chorego.

Eva postanawia zostać i zaopiekować się swoim jedynym rodzicem.Jak wiemy dziewczynę z ojcem łączy szczególna więź.Wychowywana tylko przez niego wie,że nadejdzie dzień,że ojciec umrze.Tylko czy można przygotować się na śmierć ukochanej osoby?

Para obiecuje sobie codzienny kontakt telefoniczny i to,że Cage będzie odwiedzał ukochaną w każdy wolny weekend.Plan wydaje się idealny,jednak dzieję się coś co łamie serca ich obojga.Rozstają się ze sobą i żadne z nich nie próbuje skontaktować się z tym drugim.Do czasu wspomnianego w prologu pogrzebu…Tylko ,Eva jest w ciąży a jej narzeczonym jest Jeremy.Coś tu jest nie tak.To nie tak miało być! Kto jest ojcem nienarodzonego dziecka Evy?

Czytając książkę widzimy przemianę bohaterów.Cage dojrzewa,odkrywa,że imprezowanie to już nie jest jego bajka,że zasługuję na normalne życie u boku ukochanej osoby.Jednak gdzieś w nim znajduję się ten zagubiony chłopiec,który boi się odrzucenia.Czy będzie walczył,żeby odzyskać dziewczynę?

Eva Brooks nie jest już tą złamaną dziewczyną co kiedyś,w obliczu śmierci ojca nie załamuje się.Stara się sama poradzić z żałobą a także życiem bez wsparcia ojca.Jest całkiem inna niż w Ocal mnie.Życie po raz kolejny daje jej wycisk a ona okazuje się na tyle silna,żeby poradzić sobie ze wszystkim.

W Zatrzymaj mnie mamy okazję spotkać się z innymi bohaterami serii Sea Breeze: Sadie i Jaxe’m,Marcusem i Low,Prestonem i Amandą.Dowiadujemy się jak potoczyło się ich życie,jakie zmiany zaszły w ich związkach.

Abbi Glines piszę książki w których prawie każda osobą może znaleźć bohatera z którym może się utożsamić.Dla mnie w jakimś stopniu jest to Eva.Czytając jej historię potrafiłam ją zrozumieć.W obliczu straty za wszelką cenę chciała być szczęśliwa,nie chciała okazywać smutku i żalu.Dowiadując się o ciąży od razu stara się zapewnić bezpieczeństwo sobie i dziecku.Zdaje sobie sprawę, że może zostać samotną matką i wie jak trudne to jest.Czytając wiemy,że będzie wspaniałą matką.Ja osobiście bardzo jej kibicowałam,chociaż nie pochwalałam jej zachowania w kilku przypadkach.Losy tej dziewczyny są bliskie mojemu sercu i chyba dlatego książki opowiadające jej i Cage’a  historie są moimi ulubionymi.

Zatrzymaj mnie jest książką przepełnioną smutkiem i żalem.Zrozumie ją każdy kto w swoim życiu doznał uczucia straty.Wiele razy zdarzy się,że łezka zakręci się w oku ale mamy również chwilę gdy razem z bohaterami możemy się śmiać. Abbi Glines w każdej swojej powieści daje nam dużą dawkę emocji,czytając nie możemy się oderwać pragnąc dowiedzieć się zakończenia.Trzymając kciuki za bohaterów.W tej książce zafundowała nam tak spore napięcie,gdy już w prologu zdradziła tak wiele.Możemy z czystym sumieniem nienawidzić głównych bohaterów za ich zachowanie.Możemy się wściekać i to jest jak najbardziej zrozumiałe.Autorka dała nam darmową przejażdżkę na rollercoasterze emocji,nie dając nam czasu na wytchnienie…

Powieść pochłonęłam w kilka godzin ale przy tej autorce nie umiem inaczej.Nie mogę ukrywać tego,że Abbi Glines jest moją ulubienicą w tym gatunku i czekam na więcej,bo jej książki nigdy mi się nie znudzą i chętnie będę powracać do lektury.

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Pascal.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>