Kim Holden -FRANCO

572618-352x500

Kim Holden to autorka,którą cenię za jej umiejętność wydobywania emocji.Każda książka spod jej pióra wprowadza nas w świat pełen uczuć.W jednej chwili jest to miłość,przyjaźń by za chwilę pokazać smutek i żal.

Po Promyczku i Gus‚ie pokochałam twórczość tej autorki.Promyczek była dziewczyną,która zawładnęła moim sercem a przecież nie sposób było jej nie uwielbiać.Jej strata wpłynęła nie tylko na bohaterów ale również na odbiorców powieści.Ja osobiście bardzo przeżyłam jej śmierć.Nie wiem jak Wy ale ja tak mam,że bohaterowie stają się mi bliscy z każdą stroną i później ciężko mi się z nimi rozstać.

Stratę Kate przeżyłam choć przez długi czas byłam pogrążona w smutku.Gdy czytałam Gus’a miałam możliwość razem z nim odchorować odejście Promyczka,przechodząc kolejne etapy żałoby.I może wydać się to śmieszne dla niektórych to moja osoba tak już ma. :)

Historia Franco stała się miłą odmianą chociaż Kate była wspominana.Ta powieść skupiła się na tytułowym bohaterze.

Franco Genovese zyskał moją sympatię jeszcze w poprzednich częściach serii i dobrze było poznać jego opowieść.Przystojny,z poczuciem humoru i sercem na dłoni od samego początku wzbudzał wiele pozytywnych emocji.

Mija niespełna rok od śmierci Kate,a zespół Rook nagrywa nową płytę.Chłopcy spędzają czas w Los Angeles całymi dniami zamknięci w studiu nagrań.Pewnego dnia postanawiają zajrzeć do baru i to właśnie tam Franco zauważa Gemme.Coś w tej dziewczynie od razu go fascynuje.I mimo,że jest ona na randce postanawia ją poznać.I ten krok staje się początkiem wspaniałej przyjaźni.

Gemma Hendricks pochodzi z Manchester’u,to młoda pani architekt,która odnosi sukcesy.Dziewczyna jest pełna energii,wesoła i idealnie dogaduje się z Franco.Ma tylko jedno marzenie,które musi się spełnić…

Franco decyduje,że pomoże przyjaciółce w spełnieniu marzenia.Podejmują się czegoś co wzniesie ich przyjaźń na wyższy poziom albo zniszczy doszczętnie.

Nim gaszę światło,przyglądam się  jej przez chwilę,bym mógł zapamiętać tę noc.Ponieważ niektóre momenty są zbyt ważne,by je zapomnieć.

Czy z przyjaźni może zrodzić się miłość? I czy przyjaźń może znieść wszystko?

Muszę przyznać,że postawa Franco bardzo mnie wzruszyła i miałam ochotę uściskać go za to .Okazał wielkie wsparcie przyjaciółce,ofiarował jej poczucie bezpieczeństwa i otoczył opieką.Chciał dać jej część siebie nie żądając nic w zamian.

Kim Holden kolejny raz poruszyła temat,który jest coraz częściej spotykany w naszym otoczeniu a który w dalszym ciągu jest tabu.Chyba każdy w swoim życiu spotkał się z tematem nowotworu i wiemy,że lepiej zapobiegać niż leczyć.Dlatego uważam ,że Gemma zasługuje na podziw.

Autorka dała nam możliwość poznania i zajrzenia w życie Gustova.Czytając epilog uśmiech nie schodził mi z twarzy.Spełniło się życzenie Kate,która chciała by jej przyjaciele byli szczęśliwi.

Kim Holden zawsze będę wdzięczna za emocje jakich dostarcza czytelnikom.Za bohaterów godnych naśladowania i muzykę,która towarzyszy nam przy każdej powieści.Dlatego warto wspomnieć,że dzięki życzliwości Colleen Hoover mamy okazję spotkać się z bohaterami Maybe Someday Ridge’m i Sydney.

W tym roku Kim Holden była gościem na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie i muszę przyznać,że bardzo żałuję,że nie miałam okazji się z nią spotkać bo zasługuję na mocne tulenie :).

 

Dziękuję wydawnictwu FILIA za wydanie tej książki.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>