„Nie wiedziałem,że można usłyszeć czyjś głos tak wyraźnie w chwilach ciszy”.Brittainy C.Cherry -Woda,która niesie ciszę.

562951-352x500

Z twórczością Brittainy C.Cherry zapoznała się już wielokrotnie i każde spotkanie uważam z udane.Ta amerykańska pisarka potrafi w bardzo realny sposób ukazać na światło dzienne uczucia,które często są przemilczane.

„Woda,która niesie ciszę” to kolejna książka z serii Żywioły,która aż garnęła się do mnie,żeby ją przeczytać.Wiem,że powieści tej autorki są genialne a jak było tym razem ?

Brittainy Cherry w swoich opowiadaniach przedstawia problemy ludzi,na które nie zwracamy uwagi w codziennym życiu.Problemy te istnieją ale dopiero,gdy spotykają kogoś z naszego otoczenia stają się bardziej rzeczywiste.„Woda,która niesie ciszę” poświęcona jest głownie stresowi pourazowemu.

Autorka jak sama wyjaśnia,pisząc tę historię wzorowała się na własnym doświadczeniu,co sprawia,że książkę odbiera się inaczej.A może w waszym życiu znalazł się ktoś z podobnym problemem?

Maggie May już jako mała dziewczyna kochała swojego sąsiada Brooksa Griffina a jako dziesięciolatka zaplanowała ich ślub.To właśnie tego dnia,gdy miała odbyć się ich potajemna uroczystość świat małej dziewczynki się zmienił.Maggie była świadkiem okropnych wydarzeń,które w znaczący sposób na nią wpłynęły.Przestała mówić .Co wydarzyło się w lesie,że pełna radości,uśmiechu i energii dziewczynka straciła głos?

Jeden dzień zmienił życie wielu osób,traumatyczne przeżycie spowodowało,że Maggie-Magnesik jak ją określał Brooks,przestała wychodzić z domu,gdyż tylko tam czuła się bezpiecznie.

Brooks Taylor Griffin stał się najlepszym przyjacielem dziewczyny,stał się poniekąd za nią odpowiedzialny.

Będę twoją kotwicą.Pomogę ci wrócić do rzeczywistości,kiedy poczujesz,że odpływasz.

(…)Będę twoją kotwicą.

Wezmę cię na noc całą.

Będę mocną ostoją

podczas bólu i żalu.

Utulę,oświecę drogę,obiecam nic się nie stanie.

Będę twoją kotwicą.

Przetrwamy to zmaganie(…)

Chłopak i dziewczyna stawali się sobie coraz bliscy,a każdy dzień wzmacniał ich uczucia względem siebie.Rozumieli się bez słów,które nie umiały wyjść z jej ust.

Czasami słowa były bardziej puste niż milczenie.

Dziewczyna nie zawsze była rozumiana a jej milczenie często stawało się powodem kłótni w rodzinnym domu.Wspierana przez Brooksa a także niektórych członków rodziny Maggie próbowała radzić sobie z własnym cierpieniem.Nie akceptowała siebie a także tego co się z nią stało ale w gruncie rzeczy nie robiła nic,żeby coś zmienić.

Uczucie Brooksa i Magnesika z każdym dniem stawało się intensywniejsze i możemy zobaczyć piękno jakie ze sobą niosło.Ich miłość została jednak nastawiona na wiele przeciwności ,które zasłał im los.Czy uda im się przezwyciężyć wszystkie problemu? Czy tragedia jaka spotka Brooksa wpłynie na ich życie?Co jeszcze musi się stać,żeby ich życie toczyło normalny bieg?

Pewnego dnia obudzisz się i wyjdziesz z domu,Magnesiku,i zaczniesz odkrywać świat.Pewnego dnia zobaczysz,jaki jest wielki,Maggie May.A gdy wyjdziesz na zewnątrz i weźmiesz swój pierwszy oddech,chcę,byś mnie znalazła.Znajdź mnie bez względu na okoliczności,ponieważ pragnę być tym,który ci ten świat pokaże.Pomogę ci również skreślić rzeczy z listy.Pokażę ci cały szeroki świat.

„Woda,która niesie ciszę” jest przepełniona ogromną dawką emocji jakich rzadko można posmakować.Brittainy Cherry  jak zawsze nie oszczędzała naszych serc.Otoczyła naszą główną bohaterkę osobami,które można kochać lub nienawidzić.

Dużym plusem w tej historii jest postać pani Boone,starszej kobiety,która jest szczera do bólu nie oszczędzając Maggie.Jest dla niej niczym przyjaciółka,która za wszelką cenę chce odmienić los dziewczyny.

Kolejną taką osobą jest ojciec Magnesika,człowiek,który z całych sił i mimo wszystko kocha swoją córkę a każdy dzień kończy słowami:

Świat się kręci,ponieważ bije twoje serce.

Czym wzruszał mnie za każdym razem.

Powieść wciąga już po paru stronach i ciężko jest się od niej oderwać.Czyta się ją z zapartym tchem,żeby od czasu do czasu odetchnąć.Brittainy Cherry w idealny sposób wykreowała bohaterów pierwszoplanowych ale także tych drugoplanowych.W książce dużą rolę gra muzyka co jest wspaniałe i dla mnie jest rewelacyjnym dopełnieniem fabuły.Mamy okazję zobaczyć jak rozwija się kariera zespołu Calvina i Brooksa-The Crooks.Oberwować śmieszne utarczki między bliźniakami Ovenem i Olivierem.

I choć książka jets podporządkowana pod new adults polecam ją każdemu,kto lubi czytać historie o problemach młodych ludzi,miłości a także o tym ,że czasami warto pocierpieć….

Czasami deszcz był bardziej przyjazny niż słońce.

Czasami ból był bardziej satysfakcjonujący niż uzdrowienie.

I czasami kawałki układanki były piękniejsze,będąc rozrzucone.

Brittainy C.Cherry tą książką całkowicie zawładnęła moim sercem.Jest autorką,która jako jedna z nielicznych pisze historię,które zapadają w pamięci i do których chce się wracać,przeżywając emocje na nowo.Pisarka wie,jak dawkować napięcie.

Jeżeli jesteś czytelnikiem,który nie lubi się wzruszać-to nie jest to książka dla ciebie.Jednak gdy kochasz książki pełne napięcia,poruszające uśpione zakamarki twojej duszy to śmiało,ja ze swojej strony gorąco polecam tę książkę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>