Meredith Walters – Twoim śladem

487040-352x500

Twoim śladem jest książką po którą sięgnęłam za namową dziewczyn z facebookowej grupy czytelniczej.Sam opis nie do końca do mnie przemawiał jednak powieść doczekała się swojej kolejki…

Meredith Walters poruszyła temat,który w naszym świecie jest dość znany,jednak mimo wszystko w dużym stopniu przemilczany,mowa tu o narkotykach i uzależnieniu od nich.

Aubrey to dziewczyna,która po tragicznej śmierci siostry postanawia zostać terapeutką uzależnień.Dziewczyna uosabia postać osoby,która za wszelką cenę chce ratować świat.Skupiona na darzeniu do wyznaczonego celu nie zauważa,że jej życie stało się nudne.Gdy pewnego wieczoru wchodzi do klubu aby ratować przyjaciółkę nie spodziewa się ,że jej życie nagle się zmieni…

Maxx Demelo nie miał łatwego dzieciństwa,już w wieku dziesięciu lat musiał dorosnąć,stając się odpowiedzialny za młodszego brata.Jego życie było ciężkie i gdy tylko udało mu się znaleźć okazję do ucieczki od problemów,wszedł w nią z łatwością.

Narkotyki stały się idealną odskocznią,która pochłaniała go z każdym dniem coraz bardziej.

Gdy Maxx trafia do grupy terapeutycznej Aubrey ich życie zmienia się na zawsze.

Dziewczyna wie,że nie powinna wchodzić w jakąkolwiek relacje z Demelo,on jest jej pacjentem a ona jego terapeutką.Tylko czy można wygrać walkę z uczuciami?

Miłość ogłupia.
Zaślepia.
Potrafi obezwładnić i uczynić nas zupełnie bezbronnymi.
Ale może też wszystko naprawić.

Walka dziewczyny z uczuciami do Maxxa była z góry skazana na porażkę,zamknięta w swojej skorupie w końcu dostrzegła,że ma szansę na miłość,że na nią zasługuje,mimo wszystko starała się odsunąć od chłopaka.A może wiedziała,że ta miłość ja zniszczy?

Spojrzał na mnie w taki sposób, że poczułam się, jakby prócz mnie na świecie nie było nikogo. Jakbym tylko ja się liczyła. Jak mu się to udawało? Był tak cholernie pociągający. Jakby coś wyssało mnie w jego pole siłowe. Jakby był jedno wielką, gigantyczną czarną dziurą i wchłaniał mnie w siebie.

Maxx nie widział problemu w tym,że nie umie żyć bez narkotyków,przecież one go tylko uspokajały,ale przecież żaden narkoman nie przyzna się do swojej słabości.

Problem narkotyków jest znany,jednak tylko Ci,którzy mieli do czynienia z uzależnionymi wiedzą co człowiek odczuwa będąc świadkiem stoczenia się kogoś bliskiego.Gdy zależy nam na kimś,chcemy zrobić wszystko żeby pomóc.

Aubrey walczyła o ukochanego.Życie jest niestety trudne a walka z uzależnieniem jeszcze gorsza.

Czy Maxx Demelo podda się narkotykowemu głodowi? Czy może miłość do Aubrey go ocali?

Książka poruszyła w moim sercu kilka za zardzewiałych już strun.Spowodowała,że powróciłam do dawno zapomnianych wspomnień.Gdy czytałam „Twoim śladem” utożsamiałam się z Aubrey,kiedyś tak jak ona walczyłam o bliską osobę.Mogłam wcielić się w jej postać,odczuwać te same uczucia.Razem z nią walczyć o ukochanego chłopaka,kochać go całym sercem i nienawidzić równie mocno.Beznadziejne położenie w jakim była powodowało  u mnie gniew,czasami zwątpienie aż w końcu smutek i litość.Czasami miałam ochotę nią potrząsnąć,żeby obudziła się ze swojego koszmaru,żeby zawalczyła o siebie…

Meredith Walters napisała książkę,która jest opowiedziana przez dwoje głównych bohaterów co pozwala nam zrozumieć zachowanie Aubrey i Maxxa.Autorka  stworzyła historię,która idealnie odwzorowuje życie uzależnionego,dając nam wgląd w psychikę narkomana.Pokazała czego można się spodziewać po takich osobach,co narkotyki robią z ich życiem.Jaki wpływ mają na ich bliskich.

Rzadko kiedy spotykam się z tym tematem w powieściach new adults.Autorka wykazała się oryginalnością dając nam powieść,którą powinien przeczytać każdy nastolatek.Zniechęca ona w jakiś sposób do sięgania po narkotyki.

Bo czy watro ryzykować utratę rodziny,miłości a także czasem życia dla chwilowego haju?

 

Grupa Wydawnicza Foksal/YA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>