Dla niej wszystko -Alexa Riley

556792-352x500

Obserwuje ją od samego początku.To zabawne,ale niewiele pamiętam z czasów przed nią.W sumie to swoje życie mogę podzielić na dwie części.Przed nią i później.

Mallory Sullivan nie miała lekkiego życia.Po śmierci rodziców mieszkała z rodzinami zastępczymi,jednak nie poddawała się i chciała osiągnąć sukces.Po ukończeniu ze świetnym wynikiem studiów udało jej się dostać na najbardziej pożądany stać w Stanach Zjednoczonych.Dzięki ciężkiej pracy i determinacji spełniła swoje marzenia.

Mallory nie spodziewała się,że zwieńczeniem tych sukcesów będzie Oz.Czasami to przeznaczenie wybiera w kim się zakochujesz.Kto sprawia,że tracisz głowę i kontrolę nad własnym życiem.Kto obejmuje w posiadanie twoje serce i duszę.A potem dociera do ciebie,że to wcale nie było przeznaczenie….

Miles Osbourne po raz pierwszy spotkał Mallory gdy ta miała siedemnaście lat i brała udział w konkursie,którego on był jurorem.Nie zamienili ze sobą ani jednego słowa,lecz on wiedział,że dla niej zrobi wszystko.

Nigdy nie zapomnę,jak wtedy wyglądała,tak bardzo pewna siebie.Obserwowałem ją z daleka(…)Od samego początku wiedziałem,że ona będzie moim największym osiągnięciem (…)

Oz przez lata pilnował żeby dziewczynie niczego nie brakowało,jego firma sponsorowała jej stypendium,miała zapewnioną również ochronę o której nie miała pojęcia.

Gdy po pięciu latach Mallory przeprowadza się do Nowego Jorku,znajduje się na jego terytorium.Chyba nadszedł ten moment aby Miles wyszedł za kurtyny i rozkochał w sobie dziewczynę.

Gdy Sullivan poznaje Oza nie wie,że wszystko w jej życiu się zmieni.Przyciąganie między nimi jest tak wielkie,że Mallory nie ma szans mu się przeciwstawić.Dla Oza każda chwila z nią jest największym szczęściem,tylko co się stanie gdy jego tajemnica wyjdzie na jaw?

Dziewczyna nieświadoma tajemnic coraz bardziej zakochuje się w chłopaku,nie wie,że od lat żyje manipulowana przez otoczenie.Czy jej serce wytrzyma prawdę?Czy wybaczy kłamstwa?

Muszę przyznać,że duet Alexa Riley stworzył książkę jakiej nie było jeszcze na naszym rynku czytelniczym.Złamały tabu i pokazały świat mężczyzny,który popadł w obsesję na punkcie dziewczyny.Autorki od samego początku wspominały,że piszą o tym,co same chciałyby przeczytać w romansie.Jednak dla nie pojecie romansu ma chyba trochę inne znaczenie…

Postać Mallory jest dla nie trochę zbyt naiwna,a dziewczyna zdecydowanie za szybko wybacza.Ja będąc na jej miejscu uciekłabym od takiego faceta jak Oz,ale to tylko moje zdanie.

Oz za to okazał się szalony i nawet miłość do dziewczyny do nie usprawiedliwia.Jedno jest pewne Dla niej wszystko nie jest kolejną przesłodzoną książką o miłości.Relacja głównych bohaterów jest toksyczna dzięki czemu akcja powieści nie  jest nudna.

Dla niej wszystko zebrała wiele dobrych recenzji,jednak mnie nie do końca do siebie przekonała.

Obsesja Miles’a w pewnym momencie stała się przytłaczająca i męcząca.Jego zachowanie graniczyło z szaleństwem a bierność Mallory stawała się absurdalna.A może oni wszyscy byli psychiczni?

Alexa Riley napisały książkę inna niż wszystkie przeze mnie przeczytane do tej pory.Poruszyły temat,który nie wiadomo czemu był omijany szerokim łukiem i to jest dla nich ogromny plus.Obsesja głównego bohatera nadała powieści możliwość napędzenia akcji,tylko w tej powieści czegoś mi brakowało i nie wiem czego.

Burda Publishing Polska

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>