Czy warto poświęcić przyjaźń dla miłości…?

420934-352x500

R.S.Grey to amerykańska pisarka,której twórczość jeszcze nie została wydana w Polsce ale wszystko przed nami.Autorka tworzy powieści głównie w tematyce new adults.Po serię The Allure trafiłam przypadkiem i muszę przyznać,że od samego początku mnie wciągnęła.

Josephine Keller całe życie mieszkała w małej miejscowości w Teksasie,w miejscu,gdzie każdy każdego znał i wiedział o nim wszystko i gdzie żaden mieszkaniec nie myślał o opuszczeniu tego miejsca.

Joss od zawsze była inna.Jej pasją były ubrania i miała do nich smykałkę.Jako blogerka modowa postanowiła wyruszyć na podbój Nowego Jorku bo to właśnie tam mogła rozwijać swoje zamiłowanie do mody.

Gdy na pierwszej w swoim życiu gali poznała Juliana Lefray’a nie spodziewała się,że jej życie tak szybko się zmieni.

Julian przez wiele lat mieszkał w Chicago,tam prowadził własny biznes a w kobietach mógł przebierać jak w rękawiczkach.Gdy jego młodsza siostra Loreta  trafiła  na odwyk,mężczyzna postanowił jej pomóc i przyjechał do Nowego Jorku aby poprowadzić i odbudować rodziną firmę modową.

Na jednej z gali dla bloggerów Julian poznał Josephine.Ta bezpośrednia i piękna dziewczyna od samego początku wzbudziła w nim zainteresowanie a do tego okazało się że złożyła podanie o pracę jako asystentka w Loreta Lefray Designs.

Julian postanowił ją zatrudnić i dziewczyna została jego pomocnikiem,prawą ręką.

Tylko czy dziewczyna z Teksasu i rodowity nowojorczyk będą w stanie się dogadać? Czy osoby z tak różnych światów znajdą porozumienie?

Oczywiście,że tak!

Joss jest wesołą i pełną energii młodą kobietą,która mimo wielu problemów zaraża swoim optymizmem i stylem bycia.Dziewczyna bardzo szybko zaprzyjaźnia się ze swoim pracodawcą.Tworzą idealnie zgrany zespół.Z każdym dniem zbliżają się do siebie a iskry jakie czuć w powietrzu w każdej chwili mogą spowodować wybuch.Czy pożądanie jakie czują wobec siebie może zniszczyć ich relację?Czy ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę?

Autorka dała nam poznać bohaterów,których z każdą chwilą lubi się coraz bardziej.Ich relacja jest pełna zawirowań,często się odpychają,żeby za chwilę paść sobie w ramiona.Historia Joss i Juliana daje nam możliwość wejścia do świata mody i poznania do niego od środka.Muszę przyznać,że dość często śmiałam się czytając tą pozycję.W książce pojawia się kilka dość zabawnych fragmentów co dodaje jej atrakcyjności.

Dzięki podziałowi jaki zastosowała pisarka mamy możliwość poznać myśli głównych bohaterów,ich uczucia i to jaki mają na nich wpływ.W tej książce poznajemy również najbliższych przyjaciół bohaterów Lily i Dean’a.Ich rola w całej powieści jest dość spora dlatego autorka stworzyła dla nich osobną powieść”The Allure of Dean Harper”.

R.S.Grey napisała książkę,która w niektórych momentach trzyma w napięciu,często jednak rozwesela a nawet śmieszy. „The Allure of Julian Lefray” jest niestety dość przewidywalna,szczególnie dla tych którzy gustują w takim gatunku literackim.Powieść jednak czyta się szybko a fabuła choć mało oryginalna to wciąga i trudno jest się oderwać.

„The Allure of Julian Lefray” to powieść,która stawia bohaterów przed decyzją czy warto poświęcić przyjaźń dla miłości?

To historia w sam raz na wolny wieczór,gdy mamy ochotę na lekką i przyjemną lekturę bez zbędnego analizowania zachowania bohaterów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>