Lepiej jest kochać czy nienawidzić?

477639-352x500

Czytając”The Allure of Julian Lefray” R.S.Grey byłam bardzo ciekawa dalszych losów Joss i Juliana.Autorka zapowiedziała,że kontynuacja pojawi się w książce „The Allure of Dean Harper” wiec,gdy okazało się ,że jest już dostępna w wersji anglojęzycznej od razu po nią sięgnęłam.

Julien i Jesephine zaczynają wspólne życie,są szczęśliwi,świata po za sobą nie widzą a tymczasem do Nowego Jorku przyjeżdża z Teksasu najlepsza przyjaciółka Joss -Lily.

Lily black jest żywiołową a nawet trochę szaloną dziewczyną i uwielbia jeść.Będąc jeszcze w rodzinnych stronach skończyła szkołę kulinarną i kurs barmański.Wie jakie jedzenie jest dobre ale również skrytykuje to do złe i niesmaczne.Lily tak jak Joss pisze bloga,tylko kulinarnego.Recenzuje restauracje i dania jakie w nich spożyła.

Gdy dowiedziała się,że najlepszy przyjaciel Juliana jest właścicielem sieci restauracji w Nowym Jorku postanowiła się sprawdzić a do tego potrzebowała pracy.Jej spotkanie z Deanem Harperem nie należało do udanych.Gdy zatrudniona przez asystentkę Harpera Lily rozkręciła się za barem ten akurat przyjechał na obchód.I cóż…Dean nie wywarł zbyt dobrego wrażenia na dziewczynie,potraktował ją wręcz po chamsku i wyrzucił zza baru,pozbawiając ją pracy.

Od tej chwili Dean Harper stał się wrogiem numer 1 na liście Lily…

Dean Harper jako 30 latek stał się jednym z najlepszych restauratorów w Nowym Jorku ale także w kraju.Jego lokale zawsze były wypełnione po brzegi a sam Dean cieszył się uznaniem i szacunkiem.Wszystko osiągnął dzięki ciężkiej pracy,całkowitemu zaangażowaniu i przestrzeganiu reguł.Praca była dla niego wszystkim a myśl o związku była daleko,daleko w tyle.

Gdy po ciężkim dni postanowił sprawdzić jak funkcjonuje jego nowo otwarta restauracja zdziwił się,gdy zobaczył obcą dziewczynę za barem,dziewczynę,która nie przestrzegała zasad i realizowała zamówienia inne niż podane w karcie.Dla niego było oczywiste,że trzeba ją zwolnić,nie wiedział tylko z kim ma do czynienia.Czy to był błąd?

Dean i Lily jako najlepsi przyjaciele Juliena i Josephine byli skazani na kolejne spotkanie.I to właśnie wtedy zaczęła się miedzy nimi wojna,wojna na której wszystkie chwyty były dozwolone a w powietrze leciały iskry.

Czy stojąc przed wyborem Dean zdecyduje się zatrudnić Lily do pomocy przy otwarciu nowej restauracji?Czy uda im się dogadać?

Wydobywasz ze mnie to, co najgorsze, wiesz? Jestem takim dupkiem tylko przy tobie.

Druga część serii „The Allure” jest pełna sprzeczek i docinków,które powodują uśmiech na twarzy.Ta książka pokazuje jak bardzo można kogoś kochać jednocześnie go nienawidząc.

Gdy spotykają się dwie przeciwności iskry idą w ruch aż powstaje pożar.I tak też było w tym przypadku.Wybuch potężny pożar tylko jego źródłem stała się namiętność.

R.S.Grey w tej książce pokazała nam jak potoczyły się losy Joss i Juliena,mogliśmy obserwować ich rozwijające się uczucie.Miło było o nich czytać.Tylko „The Allure of Dean Harper”to opowieść o ich najlepszych przyjaciołach i muszę przyznać,że choć przeważnie najlepsze są pierwsze części cyklu powieści to w tym przypadku numer dwa okazała się lepsza,ciekawsza,bardziej ognista.Taka,która czyta się jednym tchem pragnąc dowiedzieć się co przyniesie przyszłość.Czy losy bohaterów zejdą się czy może jednak nie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>