Scarlett Cole – Najtwardsza stal

594990-352x500

Gdy w zapowiedziach wydawniczych zauważyłam tę książkę od razu wiedziałam,że muszę ją przeczytać.Opis intrygował i byłam bardzo ciekawa co kryje się we wnętrzu tej powieści.Scarlett Cole jest obywatelką Wielkiej Brytanii i Kanady.Swój sukces zawdzięcza serii Second Circle Tattoos,która została okrzyknięta najlepszym debiutem Goodreads w 2015 roku.

„Najtwardsza stal” to książka,która pokazuje nam pracę tatuażystów od środka.Jednak głównym problemem jest walka o siebie,przezwyciężanie lęku i akceptacja własnej osoby bez względu na wszystko.

Harper Connelly ukrywa się pod przybranym nazwiskiem już od czterech lat.Z dala od domu próbuje żyć normalnie.Ucieka przed byłym chłopakiem – psychopatą i narkomanem -Nathem.Traumatyczne wydarzenia sprzed lat powodują,że dziewczyna nie ufa ludziom a przebywając wśród nich czuje lęk.Harper nosi blizny nie tylko psychiczne ale również cielesne.

Trent Andrews od wielu  lat jest tatuażystą,a z każdym rokiem jest coraz lepszy.Dzięki swojej determinacji stał się najlepszym i najbardziej znanym artystą w Miami.Zyskał rozgłos i renomę i słynie z tego,że potrafi stworzyć arcydzieło na ciele nawet pokrytym bliznami.

 Pewnego dnia Trent zauważa na ulicy olśniewającą dziewczynę.Nie wierzy własnym oczom,kiedy po jakimś czasie dokładnie ta sama dziewczyna pojawia się w jego studio,żeby zamówić tatuaż na bliznach.

 Harper raz na zawsze chce zerwać z koszmarną przeszłością.Blizny na jej plecach każdego dnia przypominają jej o wydarzeniach sprzed czterech lat.Tylko czy Harper znajdzie w sobie siłę by zwyciężyć lęk przed dotykiem?

 Dla dwojga młodych ludzi rozpocznie się nowy,lepszy etap życia…

 Harper i Trent stopniowo poznają siebie,sprawiają,że bliskość może być piękna i bezpieczna.Dziewczyna odkrywa,że warto o siebie zawalczyć,staje się odważna i pewna siebie.Każdy dzień w towarzystwie seksownego tatuażysty otwiera ją na miłość.Dzięki niemu wie,że miłość nie musi ranić,a zaufanie drugiemu człowiekowi nie musi być trudne.Oboje żyją niczym w bańce,jednak każde z nich skrywa jakiś sekret.

 Trent dostaje propozycje udziału w telewizyjnym show,gdzie jako juror może zyskać jeszcze większą sławę i pieniądze o których mógł tylko marzyć.Harper zaś otrzymuje niepokojące wiadomości,esemesy świadczące,że jej były chłopak -oprawca trafi na jej trop.

 Czy Nathan odnajdzie Harper?Czy dziewczyna po raz kolejny stanie się ofiarą psychopaty?

Czy Trent i Harper będą mieli szansę na szczęśliwe zakończenie?

 ”Najtwardsza stal”to powieść,która wywołuje szereg emocji.Razem z Harper przeżywamy jej historię.Jej wspomnienia wywołują gęsią skórkę a także współczucie z powodu tego co przeżyła.Autorka dała nam jednak bohaterkę,która z pomocą silnego mężczyzny stała się odważna i niezwyciężona.Stała się wzorem do naśladowania dla wszystkich ludzi,którzy stali się ofiarami przemocy.

Scarlett Cole napisała powieść,która wzrusza,rozwesela a także trzyma w napięciu.Przez cały czas zastanawiałam się co jeszcze może się przytrafić Harper.

Autorka dała nam dwoje bohaterów,których ciężko nie kochać.Trent mimo tatuaży okazał się człowiekiem o wielkim sercu,wspierał dziewczynę i razem z nią walczył o lepsze jutro.

Harper przeszła wielką metamorfozę.Z zastraszonej,zlęknionej dziewczyny krok po kroku stawała się pewna siebie,silną i odważną kobietą,która gotowa była walczyć o swoją przyszłość.

 Od samego początku książkę czytało mi się rewelacyjnie.Akcja wciąga czytelnika i trudno od niej odejść.Historia Trenta i Harper to dopiero pierwszy tom serii TATUAŻE a ja już nie mogę się doczekać kolejnych części,które jak się można domyślić będą o innych członkach ekipy Trenta.

 Czy polecam „Najtwardszą stal” ?Jak najbardziej  TAK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>