Czy Nate’owi uda się „Zdobyć Rosie” ?

20171020_175845

Czy macie takich autorów do których książek nikt nie musi Was namawiać?Ja mam kilku takich autorów,jednym z nich jest Kirsty Moseley -amerykańska pisarka książek młodzieżowych.Osiągnęła ogromny sukces publikując w internecie swoje powieści.Jej debiutancka powieść „Chłopak,który zakradał się do mnie przez okno” stała się hitem wśród polskich czytelniczek.Wydawnictwo Harper Collins postanowiło wydawać jej kolejne powieści,które zawsze szybko trafiały w moje ręce.

„Zdobyć Rosie.Początek gry” to powieść,która opowiada losy Nete’a Petersa,którego poznajemy w książkach„Nic do stracenie.Początek” i „Nic do stracenie.Nareszcie wolni”.Nate jest najlepszym przyjacielem Anny Ashton’a.

Nate Peters jest podrywaczem i łamaczem kobiecych serc.Przystojny agent SWAT uwielbia swoje życie pełne przelotnych romansów.Chłopak jest zadowolony ze swojego życia i uważa,że stały związek nie jest mu potrzebny do pełni szczęścia.

Obserwując szczęśliwe małżeństwo Anny Ashton’a jednak coraz częściej zastanawia się,jakby to było,gdyby w jego życiu pojawiła się dziewczyna na stałe.Uznaje jednak,że jeszcze do tego nie dorósł.Wszystko się zmienia,gdy poznaje Rosie-najlepszą przyjaciółkę Anny.

Rosie York to piękna i mądra kobieta,taka na całe życie.Rosie jest wyjątkowa i całkowicie oddana komuś innemu.Dziewczyna nie jest zainteresowana znajomością z Nate’em.Doświadczenia z przeszłości sprawiają,że unika takich mężczyzn jak on,podrywaczy,którzy szukają dziewczyny tylko na jedną noc.

Gdy mężczyzna zaczyna z nią flirtować,dziewczyna odpycha go.Odrzucenie mobilizuje Nate’a do działania.Za punkt honoru wyznacza sobie zdobyć Rosie.Tylko czy mu się uda?Czy Nate będzie wytrwały w swoich działaniach?

Kim jest tajemnicza postać,która jest tak ważna dla dziewczyny?

Co robi Nate gdy tajemnica Rosie wyjdzie na jaw?

20171017_084353

„Zdobyć Rosie.Początek gry” to książka przy której ciężko jest się nie uśmiechać.Nate nieustannie flirtuje z Rosie wykorzystując wiele śmiesznych i tanich tekstów na podryw.

-Cześć śliczna. Przepraszam, ale chyba coś zgubiłem na twój widok. – Ostentacyjnie zacząłem rozglądać się po posadzce. 
Rosie również spojrzała w dół. 
- Co to takiego? – zapytała zaciekawiona, marszcząc czoło, bo niczego tam nie było. 
- Moja szczęka. – Wzruszyłem ramionami.

Dziewczyna jest jednak jego godnym przeciwnikiem,potrafi jednym zdaniem go uciszyć i spławić.Dlatego jest godna uwagi,obsesją mężczyzny jest zdobycie jej za wszelką cenę,złamanie murów jakimi się otoczyła.

Kirsty Moseley w tej powieści pokazała nam jak dużą przemianę przeszedł Nate Peters.Z podrywacza i amanta zmienił się w mężczyznę,który potrafił się ustatkować i uczyć na swoich błędach.Zakochując się w Rosie zmienił swoje podejście do związków,zależało mu na ukochanej.Bał się jednak,że może ją skrzywdzić.

Książka jest podzielona na rozdziały,których głównym narratorem jest Nate,mamy jednak również możliwość poznawania myśli i uczuć Rose,która w niektórych rozdziałach przejmuje narracje.Ten zabieg często wykorzystywany przez autorka sprawia,że łatwiej jest nam zrozumieć zachowanie bohaterów,decyzja jakie podejmują.

„Zdobyć Rosie.Początek gry” jest przepełniona humorem co nadaje powieści lekkości.Książka jest przyjemna w odbiorze jak wszystkie dzieła tej autorki.Dodatkowo mamy możliwość spotkać się z bohaterami „Nic do stracenia” Anna i Ashton’em,zobaczyć jak rozwinął się ich związek i obserwować ich wielką miłość.

Kirsty Moseley pozwala nam również poznać tajniki służ SWAT w których pracuje Nate,a akcje w jakich bierze udział ciekawią i budują napięcie.

Już niedługo będziemy mieli okazje poznać dalsze losy Nate’a i Rose w książce”Zdobyć Rosie.Czas próby”.Ja się nie mogę doczekać a Wy?

Harper Collins Polska

,
One comment on “Czy Nate’owi uda się „Zdobyć Rosie” ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>